EST ENG RUS
ajax loader
Slider

Valmisfirmade detailinfo

Mis on valmisfirma

Müügis olevad valmisfirmad vastavad järgmistele tingimustele:

 • asutamisel sissemakstud ja äriregistris registreeritud osakapitaliga 2500 eurot (vt. ka bilanssi);
 • ei ole käibemaksukohustuslane, kuna Käibemaksuseaduse kohaselt registreeritakse äriühing käibemaksu-kohustuslaseks, kui ta on reaalselt alustamas ettevõtlusega - seda tuleb maksuametile tõendada aga juba uuel juhatusel;
 • ei ole omanud ega oma majandustegevust;
 • ei oma mingeid kohustusi ega võlgnevusi;
 • soovi korral lisaks notariaalne volikiri (58 eur), kui ostjal on vaja kohe pärast firma ostu teha toiminguid pankades, Maksu- ja tolliametis vms. asutustes

Valmisfirma elektrooniline ost

Kõiki meil müügis olevaid firmasid (v.a. varem tegutsenud firmasid) saab osta elektrooniliselt, allkirjastades kõik dokumendid digitaalselt ID-kaardi, Digi-ID või Mobiil-ID-ga e-Äriregistris. Müügis olevate firmade osad ei ole registreeritud EVK-s (Eesti Väärtpaberite Keskregister) ja seega sellega seotud toiminguid ega täiendavaid kulutusi ei ole.

Firma omandamine toimub protseduuriliselt nii, et ostja asub olemasoleva usaldusühingu usaldusosanikuks, misjärel see UÜ kujundatakse koheselt ümber OÜks nii, et ostja saab selle OÜ osanikuks ja juhatuse liikmeks. Sel moel on võimalik firma omandada oma kodust-kontorist lahkumata. Hoiame sellega kokku aega ja raha. Vajalik on kõigil ostjatel ja kõigil juhatuse liikmetel ID-kaart või Digi-ID koos PIN-koodidega ja ID-kaardi lugejaga arvuti või Mobiil-ID. Võimalik on kõik toimingud teha ka läbi meie arvuti.

Tegu on kõige kiirema, lihtsama ja odavama tehinguvormiga. Mugav ja aegasäästev!

Valmisfirma notariaalne ost

Valmisfirma notariaalne ost võtab veidi rohkem aega ja on notaritasude tõttu oluliselt kallim (vt hinnakiri). Ometi on selline tehinguvorm möödamääsmatu siis, kui kasvõi ühel ostjal või juhatuse liikmel pole digiallkirja andmise võimalust.

Notariaalse ostu-müügilepingu sõlmimine toimub:

 • Jõgeval notar Kaja Tenissoni büroos (Jõgeva, Suur 18a),
 • Tallinnas notar Anne Saaberi büroos (Tallinn, Tartu mnt 13),
 • Tartus notar Aune Harujõe büroos (Tartu, Turu 1),
 • Jõhvis notar Ülle Mesi büroos (Jõhvi, Tartu mnt 2),
 • Pärnus notar Anu Raidi büroos (Pärnu, Aida 5),
 • Rakveres notar Toomas Saaveri büroos (Rakvere, Laada 37),
 • Viljandis notar Kersti Kulla büroos (Viljandi, Tartu 8a).

Notari juurde peavad tulema ostjad või nende esindajad ja uued juhatuse liikmed. Kui ostjaks on juriidiline isik, siis tuleb meile koos tellimuse esitamisega esitada firma andmed ja põhikirjas sätestatud pädeva organi otsus ostetava osaühingu osa omandamise kohta (osaühingu puhul üldjuhul juhatuse otsus, kui juhatuses on mitu liiget; aktsiaseltsi puhul üldjuhul nõukogu otsus). Notari juurde tulevatel isikutel peab kaasas olema pass või ID-kaart. Notariaalset ostutehingut on võimalik teha ka kaugtõestuse teel videosilla vahendusel. Täpsem info kaugtõestuse kohta siin.

Valmisfirma eest tasumine

Ostuhind kuulub tasumisele enne tehingu tegemist. Elektroonilise tehinguvormi korral tuleb ostuhind tasuda enne tehinguga seotud dokumentide müüjapoolset digitaalset allkirjastamist müüja poolt esitatud arve alusel.

Notariaalse tehinguvormi korral tuleb müüja poolt esitatava ettemaksuarve alusel tasuda ostuhinnast 100 eurot ettemaksu. Ülejäänud ostusumma tuleb tasuda notari juures sularahas. Ostu-müügitehingu ärajäämisel ostjast tulenevatel põhjustel ettemaks tagastamisele ei kuulu. Notariaalses ostu-müügilepingus lisandub hinnakirjas toodud hinnale ka osakapital 2500 eurot. Tasumisele kuulub hinnakirja järgne hind.

Ostjad

Müüme firmasid ainult isikutele, kes füüsiliste isikutena esitavad ise enda nimel ostutellimuse või kes esindavad ostjaks olevat juriidilist isikut seaduse või volikirja alusel. Samuti jätame endale õiguse keelduda firma müümisest või katkestada müügiprotseduur, kui tekib kahtlus, et ostja võib olla variisik.

Tellimine

Ostuotsus tehtud? Valmisfirma ostmiseks palun täita tellimisvorm. Tekkis küsimusi? Siin on meie kontaktid.